19 лютого НАБУ-САП повідомили про нові підозри у справі ексголови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка. Детективи встановили, що четверо учасників угруповання організували складну схему виведення коштів до Об’єднаних Арабських Еміратів. А вже там через мережу підставних компаній вони купували елітну нерухомість, зокрема цілі поверхи в житлових комплексах, преміальні автомобілі, а також земельні ділянки на території Хорватії. Загалом через схему в ОАЕ було «відмито» понад 300 млн грн.
Викрити ці міжнародні фінансові махінації вдалося завдяки тісній співпраці української слідчої групи з колегами з низки європейських країн.
Нагадаємо, за версією слідства, у 2019–2021 роках Дмитро Сенниченко очолив злочинну організацію, яка встановила контроль над найбільшими об’єктами державної власності. Суть махінацій полягала у призначенні лояльних керівників на стратегічні підприємства, зокрема АТ «Одеський припортовий завод» та АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».
На ОПЗ була впроваджена схема «дарувальної сировини», за якої підконтрольна Сенниченку фірма-посередник «Авто газ трейдинг» постачала газ і забирала готову продукцію (добрива) за мінімальною ціною, залишаючи весь прибуток собі, а збитки — державному заводу. На ОГХК титанову сировину продавали за заниженими цінами пов'язаним компаніям, які потім перепродавали її за ринковою вартістю.
Загальні збитки за основними епізодами перевищують 500 млн грн, а загальний обсяг відмитих коштів може сягати 10 млрд грн.
Сам Сенниченко переховується за кордоном, тож підозру йому оголошували заочно. Пізніше ВАКС ухвалив рішення про його заочний арешт. У грудні 2024 року НАБУ-САП арештували елітні автівки за кордоном у цій справі.
Окрім ексголови ФДМУ, підозрюваними у справі тепер є близько 13 осіб, включаючи його радників та колишніх директорів держпідприємств.