Зловживання на «зеленому» тарифі: НАБУ оголосило в розшук Ростислава Шурму та його брата Олега

Зловживання на «зеленому» тарифі: НАБУ оголосило в розшук Ростислава Шурму та його брата Олега
Зловживання на «зеленому» тарифі: НАБУ оголосило в розшук Ростислава Шурму та його брата Олега

13 лютого 2026 року на сайті Міністерства внутрішніх справ з’явились оголошення про розшук ексзаступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми та його брата Олега Шурми, підозрюваних у розкраданні коштів за «зеленим» тарифом.

Оголошення на сайті МВС

Оголошення на сайті МВС

Оголошення на сайті МВС

Оголошення на сайті МВС

Нагадаємо, за даними слідства, у 2019-20 рр. вони взяли під контроль низку енергогенеруючих підприємств та збудували на території Василівського району Запорізької області сонячні електростанції, уклавши згодом з ДП «Гарантований покупець» договір про постачання електроенергії за «зеленим» тарифом. З початком повномасштабного вторгнення ці електростанції опинилися в окупації та втратили зв’язок з енергосистемою України. Попри це учасники схеми продовжували декларувати виробництво електроенергії та отримувати за неї оплату за «зеленим» тарифом. Загальна сума збитків — 141,3 млн грн.

Загалом у справі 9 підозрюваних. Це також номінальний власник підприємств, для якого ВАКС обрав запобіжку, керівники та головний енергетик підконтрольних підприємств, а також колишній комерційний директор АТ «Запоріжжяобленерго». Дії фігурантів кваліфікують за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.