13 лютого 2026 року на сайті Міністерства внутрішніх справ з’явились оголошення про розшук ексзаступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми та його брата Олега Шурми, підозрюваних у розкраданні коштів за «зеленим» тарифом.

Оголошення на сайті МВС

Оголошення на сайті МВС
Нагадаємо, за даними слідства, у 2019-20 рр. вони взяли під контроль низку енергогенеруючих підприємств та збудували на території Василівського району Запорізької області сонячні електростанції, уклавши згодом з ДП «Гарантований покупець» договір про постачання електроенергії за «зеленим» тарифом. З початком повномасштабного вторгнення ці електростанції опинилися в окупації та втратили зв’язок з енергосистемою України. Попри це учасники схеми продовжували декларувати виробництво електроенергії та отримувати за неї оплату за «зеленим» тарифом. Загальна сума збитків — 141,3 млн грн.
Загалом у справі 9 підозрюваних. Це також номінальний власник підприємств, для якого ВАКС обрав запобіжку, керівники та головний енергетик підконтрольних підприємств, а також колишній комерційний директор АТ «Запоріжжяобленерго». Дії фігурантів кваліфікують за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.