Зловживання на «зеленому» тарифі: ВАКС заочно арештував Ростислава Шурму та його брата

Зловживання на «зеленому» тарифі: ВАКС заочно арештував Ростислава Шурму та його брата
Зловживання на «зеленому» тарифі: ВАКС заочно арештував Ростислава Шурму та його брата

21 квітня 2026 року слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді заочного тримання під вартою ексзаступнику керівника Офісу Президента України Ростиславу Шурмі та його брату, приватному підприємцю Олегу Шурмі.

Після затримання підозрюваних, слідчий суддя вирішить питання про застосування запобіжки у вигляді тримання під вартою або іншого, більш м'якого, заходу.

Наразі обидва підозрювані перебувають за кордоном. У липні 2025 року, за півроку до підозри, НАБУ провело обшуки за місцем проживання Ростислава Шурми у передмісті Мюнхена. Після цього Шурма залишив Німеччину та переїхав до Австрії.

21 січня 2026 року НАБУ-САП оголосили про підозри 9 особам, серед яких Ростислав Шурма та його брат. Всі фігуранти пов'язані з енергетичними компаніями.

13 лютого 2026 року Ростислава і Олега Шурму було оголошено в розшук. 

Нагадаємо, за даними слідства, у 2019-20 рр. вони взяли під контроль низку енергогенеруючих підприємств на території Василівського району Запорізької області та збудували там сонячні електростанції, уклавши згодом з ДП «Гарантований покупець» договір про постачання електроенергії за «зеленим» тарифом. З початком повномасштабного вторгнення ці електростанції опинилися в окупації та втратили зв’язок з енергосистемою України. Попри це учасники схеми продовжували декларувати виробництво електроенергії та отримувати за неї оплату за «зеленим» тарифом. Загальна сума збитків — 141,3 млн грн.