САП обвинувачує колишнього першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимира Орлова у проханні хабаря від приватного товариства за виділення йому довгострокове користування земельної ділянки в лісі. Однак ВАКС виправдав його.
Слідство встановило, що на початку 2024 року приватне підприємство вирішило взяти в оренду земельну ділянку лісового фонду для рекреаційної діяльності.
Так, ТОВ «АЛЬФА ВЕАХАУЗ» звернулося до Дніпропетровської ОДА з клопотанням про виділення лісової ділянки державної власності орієнтовною площею 19 га, розташованої на території Піщанської територіальної громади Новомосковського району Дніпропетровської області. Однак двома листами Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА було відмовлено у виділенні зазначеної ділянки.

Представник ТОВ «АЛЬФА ВЕАХАУЗ» звернувся до громадянина Торопа О. (Олексія Гончара, який також є заявником у справі ексглави ДСА Олексія Сальнікова) з проханням допомогти з’ясувати причини відмови у виділенні ділянки попри наявність усіх необхідних для цього документів.
Тороп О. (Гончар) був знайомим із першим заступником голови Дніпропетровської ОДА Орловим і зустрівся з ним. Під час зустрічі він повідомив Орлову, що представляє інтереси ТОВ «АЛЬФА ВЕАХАУЗ», та поцікавився, чи відомо йому причини відмови у задоволенні клопотань підприємства.
Під час цієї зустрічі Орлов повідомив, що знає про розгляд Дніпропетровською ОДА клопотань ТОВ «АЛЬФА ВЕАХАУЗ» і що тільки він як перший заступник голови ОДА та виконувач обов’язків голови під час його відсутності, уповноважений прийняти відповідне рішення та задовольнити клопотання підприємства.
Після цього Орлов повідомив про необхідність надання йому від ТОВ «АЛЬФА ВЕАХАУЗ» неправомірної вигоди у розмірі $200 тис. за видачу розпорядження про виділення лісової ділянки. При цьому він додав, що рішення у будь-якому разі має погодити з головою ОДА.
Пізніше Орлов повідомив, що погодив із головою ОДА виділення земельних ділянок ТОВ «АЛЬФА ВЕАХАУЗ», а відповідні документи будуть підписані пізніше, щоб уникнути підозр про ухвалення позитивного рішення після декількох відмов. Однак на наступній зустрічі він зазначив, що потрібно дочекатися сприятливого моменту, та повторно наголосив, що тільки він уповноважений задовольнити це клопотання.
Цікаво, що після висловлення Орловим прохання про отримання неправомірної вигоди йому було надано відпустку, а в останній день його було звільнено.
Дії Володимира Орлова кваліфікували за ч. 4 ст. 368 КК України.
Однак захист Орлова переконує, що його дії є результатом провокації з боку Торопа О. (Гончара) та правоохоронних органів. У своєму інтерв’ю Володимир Орлов зазначив, що його безпідставно звинуватили у вчиненні кримінального правопорушення, а ключовий свідок обвинувачення — Тороп (Гончар) — є громадянин рф, який до того ж кілька разів змінював своє прізвище та персональні дані загалом. Орлов переконує, що Тороп (Гончар) свідомо та цілеспрямовано діяв як провокатор і намагався його підставити. Прокурор САП, на думку Орлова, не перевірив достовірність наданих слідством доказів і закрив очі на очевидні маніпуляції з боку слідства. Ексчиновник також наголосив, що жодних пропозицій, вимагань або рішень з його боку не було, а справа тримається лише на показах агента-провокатора.
ВАКС виправдав Володимира Орлова. На думку суду, його винуватість не була доведена стороною обвинувачення.
Раніше Володимир Орлов займав керівні посади в митниці. Зокрема з липня 2010 по грудень 2012 року він очолював Сумську митницю. З грудня 2012 року по квітень 2013 — Луганську. З грудня 2019 року до початку 2021 року Володимир Орлов працював на посаді начальника Південно-східного міжрегіонального територіального управління АРМА (м. Дніпро). Наразі працює адвокатом.